KUZEY AMERİKADA 4G ŞEBEKESİ

04.01.2016
KUZEY AMERİKADA 4G ŞEBEKESİ

Ericsson'un, Kuzey Amerika'daki ilk Long Term Evolution (LTE) şebekesini hayata geçirdiği bildirildi.

 

Konuya ilişkin yazılı açıklamada, MetroPCS Communications için Kuzey Dallas/Fort Worth bölgesinde kurulan LTE'nin, hareket halinde internet, online oyun ve video streaming için gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunduğu belirtildi.

Açıklamada, LTE hizmetinin, MetroPCS'in Dallas/Fort Worth bölgesindeki abonelerinin veri, video, fotoğraf ve benzeri dokümanları yüksek bir hızda ve çok daha az maliyetle transfer edebilmelerini sağladığı kaydedildi.

MetroPCS Üst Yöneticisi (CEO), Başkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Roger D. Linquist, konuya ilişkin değerlendirmesinde, ''4G LTE alanında sahip olduğu global deneyimi ve vizyonu, en önemli altyapı ortaklarımızdan biri olarak Ericsson'u seçmemizin en büyük nedenini oluşturmaktadır. Şirketlerimiz Dallas/Fort Worth metropol bölgesinde yüksek kaliteye sahip 4G LTE şebekesini hızla kurup faaliyete geçirmek için birbirleriyle çok yakın bir şekilde çalışmıştır'' ifadesini kullandı.

Ericsson'un Kuzey Amerika Başkanı Angel Ruiz de mobil genişbandın sunduğu olanakları geliştirmeye ve genişletmeye devam etmelerinden dolayı MetroPCS'nin, LTE sayesinde müşterilerinin yeni ve gelişmiş uygulamalara yönelik artan taleplerini karşılayabileceğini ifade etti.

Tümü